Tema İstanbul Tavla Turnuvası

Tema İstanbul Tavla Turnuvası


Tema İstanbul Evlerinde Sosyal tesisleri salonunda düzenlenen Kış spor oyunları Masa Tenisi, Satranç ve Tavla kategorilerinde turnuvaya katılanlar birbirini elemek için büyük bir çaba harcadı. Finale kalanlar arasında zevkli ve çekişmeli geçen maçlar sonunda turnuva neşe içerisinde sona erdi.

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan yaptığı konuşmasında Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadenizin öncülüğünde başlatmış olduğumuz komşuluk ilişkilerini artırmak, birlik ve beraberliklerimizde ortak paydalarımızı çoğalmak, birlikte yaşama kültürümüzü geliştirmek üzere başlattığımız kültür etkinlikleriz adı altında kış spor oyunlarını bugün bur da gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Günümüzde hızlı şehirleşmenin, şehir yapılaşmasının ve değişen iş hayatının komşuluk ilişkilerini olumsuz yönde etkilediği görülmektedir Aynı apartmanda yaşadıkları halde yardımlaşma, dayanışma bir tarafa tanışmayan, konuşmayan insanlar bulunmaktadır. Apartman hayatına, değişen iş hayatına uygun ilişki biçimlerinin oluşması, buna fizikî anlamda imkân sağlayacak çözümlerin araştırılması beklenmektedir Komşuluk ilişkilerinin müsbet yönleri hakkıyla gerçekleştirilemese de, hiç değilse olumsuz yönlerinden kaçınmak mümkündü.

Komşuluk ilişkileri her ne kadar geçmişteki gibi sağlam olmasada günümüzde de ülkemizin büyük bir bölümünde komşuluk ilişkileri çok sağlam olarak durmaktadır.Sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından insana aileden sonra en yakın sosyal çevreyi komşular teşkil etmektir dedi.

Kış spor oyunları kapsamında dereceye girenlere Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Küçükçekmece Belediyesi Eğitim şefi Oktay Kurt, Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Şefi H.İbrahim Sarp ve Tema İstanbul Evleri Site Müdürü Hasan Daşçı tarafından ödüler verildi.

Tavla Turnuvasında Dereceye girenler

1.Hüseyin Macar

2.Güven Tanrıverdi

3.Seyfi Güleç

To Top