Elite City Tavla Turnuvası

Elite City Tavla Turnuvası


Elite City Tavla Turnuvası

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’ inde katılığı Kış spor oyunları turnuvası eğlenceli bir ortamda izleyenler tarafından büyük keyfe izlendi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’sitelerde komşuluk ilişkilerini artırmak, birlik ve beraberliklerimizde ortak paydalarımızı çoğalmak, birlikte yaşama kültürümüzü geliştirmek üzere başlattığımız kültür etkinliklerimiz Atakent mahallesi Elit sitesinde tüm güzellikleri ile devam etmekte.

Başkan Karadeniz, Günümüzde hızlı şehirleşmenin şehir yapılaşmasının ve değişen iş hayatının komşuluk ilişkilerini olumsuz yönde etkilediği görülmektedir. Aynı apartmanda ve sitede yaşadıkları halde yardımlaşma dayanışma bir tarafa tanışmayan konuşmayan insanlar bulunmaktadır. İyi komşuluk ilişkileri mutluluk ve sevincin paylaşılmasındasıkıntı ve kederin göğüslenmesinde ayrı bir öneme sahip olduğundan fert ve ailelere toplum içinde destek olur. Dolayısıyla sosyal bünyeyi güçlendirir. Kötü komşuluk ilişkileri de sürekli rahatsızlık güvensizlik ve yalnızlık hissi uyandırır.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Kültürümüzdeki süzülmüş bir anlayışın ifadesi olan Ev alma komşu al özdeyişi komşuluk ilişkilerinin her iki yönü açısından da son derece isabetli bir tesbiti dile getirmektedir. Yine dilimizdeki Komşu komşunun külüne muhtaçtır Komşuda pişer bize de düşer gibi özdeyişler ve sık gelip gitmeleri anlatmak üzere komşu kapısına çevirmek ve benzeri deyimlerkomşuluk ilişkilerinin anlamını ve boyutlarını göstermek bakımından önemlidir.Bu vesile ile birlikte yaşama kültürümüzü geliştirmek üzere başlattığı kültür etkinliklerimize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederim dedi.

Daha sonra Kış spor oyunları Tavla, Masa Tenisi ve Satranç turnuvasında dereceye giren site sakinlerine Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’ Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik ve site yöneticileri tarafından kupa ve madalyaları verildi

To Top